-%25
  • ABD, Ortadoğu, Türkiye

Ortadoğu, neden son altmış yıldır ABD’nin saldırılarına hedef oluyor? Ortadoğu’da devlet sınırları neden cetvelle çizilmiş gibi düzgün? Bölge, neden kanlı savaşlarla, etnik çatışmalarla anılıyor? Haluk Gerger, bu sorulardan yola çıkarak, Osmanlı sonrasından günümüze modern Ortadoğu tarihinin çok boyutlu, bütüncül bir analizini sunuyor. 

Kitapta yüzyıllık tarih kesiti derinlikle inceleniyor, olgular bilimin, teorinin imbiğinden geçirilerek sonuçlar çıkarılıyor; sosyoekonomik ve sistemik temeller üzerinden hayatın bütün boyutları dikkate alınarak kavranmaya çalışılıyor. Haluk Gerger’in titiz bir araştırmacılıkla, ABD arşivlerindeki çoğu hiçbir yerde yayınlanmamış on binlerce sayfa belgeyi inceleyerek hazırladığı kitap, Türkiye'de hiç bilinmeyen, yanlış bilinen veya gizlenmiş Ortadoğu gerçeklerini açığa çıkarıyor. Kitapta, Nasır'dan BAAS'a, Filistin'den komünizme, direnişlere objektif tutulurken, ABD ve Türkiye’nin bölgeye yönelik politikaları da bilinmeyen yönleriyle sergileniyor. 

Türkiye’nin Ortadoğu politikası masaya yatırılırken Menderes-Özal-Erdoğan çizgisinin ortaklığı da gözler önüne seriliyor. 2006 yılında Çağdaş Gazeteciler Derneği Ödülü’nü alan kitabın bu basımı, Ortadoğu’daki son isyan dalgasının analizine ayrılan bölümle genişletilip güncelleştirildi. 

Taybetmendiyên Berhemê
Hêjmara Pelan 540
Nivîskar Haluk GERGER

Şîrove Bike

Nîşe: vanaguherê HTML yê!
    Nebaş           Baş

ABD, Ortadoğu, Türkiye

  • Hilberîner Yordam Kitap
  • Koda Berhemê: YORDAM020
  • Puana ku we bidest xist: 28
  • Rewşa Stokê: Di Stokê De Heye
  • ₺28.00
  • ₺21.00

  • Ji bo kirînê Puana ku Pêwist e: 28000

Berhemên Dişibin Hev

ABD - Ortadoğu - Türkiye
-%25

ABD - Ortadoğu - Türkiye

Resmi belgelerle Soğuk Savaş'tan BOP'a - ABD - Ortadoğu - Türkiye İlişkileri Saldırı - Direniş&..

₺11.25 ₺15.00

Kapîtal Manga (Kurdî)
-%25

Kapîtal Manga (Kurdî)

Pirtûka duyemîn a ku Yordam Kîtapê li kelepora kurdî zêde kiriye jî xêzeromana berhema bingehîn a Ka..

₺8.25 ₺11.00

Nîşane: ABD, Ortadoğu, Türkiye